Zehirlenmeye Bitkisel Çözüm Şifalı Bitkiler

Zehirlenmeye Bitkisel Çözüm Şifalı Bitkiler

Sitemizde daha önce besin zehirlenmesi konusunu işlemiştik. Şimdi de besin zehirlenmesi için şifalı bitkiler ve bitkisel çözümler hakkında bilgiler vermek istiyorum. Sizde evde uygulayacağınız bitkisel tedavi yöntemleri ile besin zehirlenmesine karşı çözüm sağlayabilirsiniz.

Zencefil
Her türlü sindirim sorunu için mükemmel bir kürdür. Bir çorba kaşığı bala birkaç damla zencefil suyu ekleyin bu mide yanmasını ve ağrısını hafifletecektir.

Kimyon Tohumu
Kimyon tohumu, hassasiyeti azaltarak midedeki iltihabı yatıştırır, iyileşmeye yardımcı olur. Bir çorba kaşığı kimyon tohumunu ezin ve çorbanıza ekleyerek için.

Fesleğen
Boğaz ve mide enfeksiyonlarının tedavisinde fesleğen yaprakları çok faydalıdır. Bir çorba kaşığı bala, birkaç fesleğen yaprağının suyunu ekleyin ve için. Birkaç saat sonra faydasını göreceksiniz.

Muz
Muz potasyum yönünden çok zengindir. Besin zehirlenmesinin zararlı etkilerini azaltıp, iyileşmeyi hızlandırır. Birkaç adet yiyebilir veya suyunu içebilirsiniz

Elma
Asit, reflüyü ve mide ekşimesini azalttıkları için besin zehirlenmelerinde çok faydalıdır. Mide ağrısı ve ishale neden olan bakterilerin gelişimini engelleyen enzimleri vardır.

Limon
Limonun asidik yapısı besin zehirlenmesine neden olan birçok bakteriyi öldürür. İster çayınıza ekleyin, isterseniz de çok az şekerli limonata şeklinde tüketin, faydasını göreceksiniz.

Tıbbi Kömür
Hassas mide için zararlı olan maddeleri absorbe ederek iyileşmeyi hızlandırır.

Su
Su evrensel bir çözücüdür. Besin zehirlenmesi, özellikle ishal durumunda vücut su kaybettiği için alımı çok önemlidir.

Elma Sirkesi
Doğal yapısı gereği alkalik bir besin olan sirke, mide ve bağırsakların çeperini rahatlatır. Bakteri oluşumunu engellediği için iyileşmeyi hızlandırır.

Nane Çayı
Midedeki, kramp ve spazmlar için çok faydalıdır. İster doğrudan çayını demleyin, isterseniz, normal çaya birkaç damla nane yağı damlatın, kramplarınız 2-3 saat içinde son bulacaktır.

Bu yazı zehirlenmeye ne iyi gelir, zehirlenmeye ne yapılır ne önler ne geçirir, besin zehirlenmesine bitkisel çözüm iyi gelen şifalı bitkiler, nasıl geçer, nasıl tedavi edilir, besin zehirlenmesinde yapılması gerekenler, besin zehirlenmesi sonrası ne yemeli ne yenir konusunda yazılmıştır.

zehirlenmeye ne iyi gelir, kömür zehirlenmesine ne iyi gelir, mide zehirlenmesine ne iyi gelir, ilaç zehirlenmeye ne iyi gelir, besin zehirlenmesine ne iyi gelir, zehirlenmeye iyi gelen ilaç, yag zehirlenmesine ne iyi gelir, gebelik zehirlenmesinin tedavisibitkisel, demir zehirlenmesine bitkisel çözüm, bitki zehirlenmesinden sonra yap

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Etiketler: , , , , , , , , ,

Yorum Yaz