web analytics

Vajina Kistleri

Vajina Kistleri

Vajinada birçok tür selim kist oluşabilir. En yaygın olanları inklüzyon kistleri ve Gartner kanalı kistleridir.

Belirtiler: Vajina duvarında küçük şişmeler; Vajinadan dışarı taşan bir yumru.

İnklüzyon kistleri bir travma nedeniyle ortaya çıkarlar. örneğin, bir ameliyat veya doğum sonrası vajina duvarları iyileşirken düzgün bir şekil alamamıştır. Gartner kanalı kistleri, doğum öncesi bir amaca hizmet eden ve sonra yok olan kanalların kalıntılarıdır.

Bazen bir Gartner kisti vajinadan taşacak kadar genişler. Doktorun kanserden şüphelenmek için bir nedeni varsa, kiste biyopsi yapılabilir. Kistlerin çoğu alt karın muayenesinde tanımlanabilir.

Tedavi-Ameliyat: Vajina kistine önem vermeyebilirsiniz. Eğer rahatsızlık veriyorsa ameliyatla çıkartılabilir. Eğer küçük bir kistse, doktor muayenehanesinde, lokal anesteziyle alınması da mümkündür.

Bu yazı vajina kisti nedir, vajina kisti belirtileri, vajina kisti tedavisi, vajina kisti nasıl geçer, vajina kisti belirtisi konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

vajinada yumru, vajinada kist çeşitleri, Vajina kisti nedir, vajınada kıst nedır, vajinada kist belirtileri, vajinal kist, vajina kisti, vajinada kist, vajina kisti belirtileri, vajinada kist tedavisi

Bu Yazıyı Begenin
Sosyal Ağlarda Paylaşın

Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yaz

CLOSE
CLOSE
Devamını oku:
Armut Gaz Ve İshal Yaparmı? Uzman Doktorlar Cevaplıyor

İshal ve gaz...

Göz Yaralanmaları için Öneriler

Faydalı Bilgiler

Faydalı Bilgiler

UYUŞTURUCU KULLANIMI VE ETKİLERİ

UYUŞTURUCU KULLANIMI VE...

Kapat