Üyelik Sözleşmesi

GENEL KURALLAR

1 Sitede yazılan yazılarınızda lütfen aşağıda bulunan ayrıntıları dikkate alarak yazınız.
Aşağılayıcı, alaycı, başkalarını küçümseyen, site yönetimine veya kullanıcılara saygısızlık içeren, müstehcen, kaba, iftira niteliğinde, nefret dolu, tehdit edici, huzursuzluk çıkartmaya yönelik, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına, uluslararası kanun, tüzük veya anlaşmalara, ülkemiz çıkarlarına, kişilik haklarına veya genel toplum ahlak kurallarına aykırı, din, dil, ırk, cinsiyet ve benzeri ayrımcılıkları destekleyen konular açmak ve içerikler göndermek, linkler vermek ve tartışmaları amacının dışına ve diğer kullanıcıları rahatsız edecek boyutlara taşımak yasaktır. Her mesajın IP adresi ve giriş tarihi gerektiğinde yetkili makamlara verilmek üzere kaydedilmektedir. Kullanıcılar, bu Sagliklimiyim.Com’in moderatörlerinin, adminlerinin veya webmasterının, kendi iradeleri doğrultusunda herhangi bir başlığı silme, taşıma, kilitleme yetkisi olduğunu kabul etmektedirler. Kullanıcılar, girdikleri her bilginin veritabanında saklanacağını kabul etmektedirler. Her ne kadar bu bilgiler, 3. şahıslara verilmeyecek olsalar da, herhangi bir ‘hack’ olayı sonucunda bu bilgilerin 3. şahısların eline geçmesi halinde, Sagliklimiyim.Com yönetimi sorumlu tutulamazlar

2 Sitede açıklayacağınız kişisel veya size özel bilgilerinizin diğer site kullanıcıları tarafından kötüye kullanılabileceği olasılığını düşünerek ona göre dikkatli davranmanız gerekmektedir. Bu gibi davranışlardan dolayı sitemiz sorumlu tutulamaz tüm sorumluluk konuyla ilgili üyelerdedir.

3 Sitemizde iki farklı takma ad ve/veya hesap sahibi olmanız yasaktır. Tek bir hesap ile girmeniz, dolaşmanız ve mesaj atmanıza izin verilmektedir. Bunun dışında birden fazla üyeliği bulunan kişilerin hesapları kapatılabilir.

4 Sitemize attığınız mesajların,videoların veya fotoğrafların silinip , silinmeyeceğine karar vermek kullanıcıya ait bir hak değildir, tüm konu,mesajlar,videolar veya fotoğraflar gerektiğinde Sitemize mal edilmiş sayılabilir ve veritabanında ister anonim ister gerçek isimli olacak şekilde tutulabilir veya Sitemizin gelişimi için kullanma hakkı Sagliklimiyim.Com’a aittir. Lütfen mesajlarınızı buna göre Sitemize gönderiniz. Aksi takdirde Sitemiz ve yöneticiler sorumluluk kabul etmez anlaşmayı kabul ettiğinizi varsayarlar.

5 Sitemizde hak kısıtlamaları yöneticiler tarafından değiştirilebilmektedir bu yüzden bu yönde maddeler ilerde bu anlaşmaya eklenebilir değiştirilen veya eklenen kurallar bu sayfadan ve Sitemizden takip edilmelidir kullanıcı bu maddeleri kabul etmiş sayılır.

6 Sitemize attığınız mesajlarda,konuya eklediğiniz fotoğraflarda, eklentilerde ve imza kısmında bulunan bilgiler arasında kesinlikle başka site ve kuruluşların reklamı, web adresi veya reklam içeriği içeren metinler bulunamaz. Bu kural tanıtım ve ilan bölümünde dışındaki tüm bölümler için geçerlidir

7 Tüm kurallar haricinde öngörülmeyen durumlar oluştuğunda karar alma ve gerekirse yaptırım uygulama yetkisi yönetime aittir.

ÜYE PROFİLİ İLE İLGİLİ KURALLAR

1 Profil bilgilerinde üye ad soyad ve şehir bilgisi doğru olarak doldurulmalıdır. Profile yazılan ad soyad bilgileri yalan veya yanlış yazıldığı anlaşılması durumunda Sagliklimiyim.Com yönetimi gerekli yaptırımı uygulayacaktır fakat bu yanlışlıktan kesinlikle üye sorumludur Sagliklimiyim.Com her ne sebeple olursa olsun sorumluluk kabul etmeyecektir.

2 İmzada, avatarda ve kullanıcı adında dinleri, dilleri, ırkları, mezhepleri, partileri, siyasi düşünceleri yüceltici veya aşağılayıcı ibareler, siyasi parti bayrağı, siyasi lider, dini lider gibi bu düşünceleri belirten simgeleri olan veya karşı takım taraftarlarına cevap hakkı doğuran; kışkırtıcı simge ve yazı bulundurulamaz ayrıca kişiler arasında aşağılayıcı tabirler kullanılamaz bu gibi durumlarda kullanıcı sorumludur.

MESAJ İÇERİĞİ İLE İLGİLİ KURALLAR

1 Sitemiz yöneticileri ve alt yapısı yazdığınız her mesajı sonsuza kadar saklamak zorunda değildir. Alt yapı sorunları ve başka sorunlar nedeniyle mesajlar silinebilir yada kaybolabilir. Site üyeliğine başvururken bunları kabul etmiş sayılır.

2 Sitemizdeki mesajlarınız yöneticiler tarafından gerektiğinde silinebilir, taşınabilir ya da cevap yazılamaz hale getirilebilir. Bu yöneticilerimizin Sitemizin düzenini sağlamak için uyguladığı yöntemlerden birisidir. Yanlış bir nedenle bu uygulamalarla karşılaştığınızı düşünüyorsanız yöneticilere veya bölüm sorumlusu moderatöre özel mesaj gönderme yolu ile ulaşıp öğrenme hakkınız bulunmaktadır fakat yaptırımın geri alınması söz konusu değildir. Lütfen bu sorular için konu açmayınız.

3 Site kirliliği : Sitemizi kullanırken konuları, ait oldukları başlıklar altına açmanızı rica ederiz. Gereksiz başlıklar açmamaya, aynı veya benzer bir konuda daha önce başka bir başlık açılıp açılmadığını ‘Arama’ fonksiyonunu kullanarak kontrol ettikten sonra başlığı açmaya, gereksiz mesaj atmamaya özen gösteriniz. İç içe alıntılar yaparak Site düzenini bozmamaya özen gösteriniz.

4 Sagliklimiyim.Com yöneticileri ve moderatörleri her ne kadar, her türlü uygunsuz ve itiraz edilebilecek içerik ve materyali olabildiğince kısa sürede Siteden silecek olsalar da, bütün mesajların incelenmesi mümkün olamayabilmektedir. Sitemize gönderilen her mesaj, onu gönderenin görüşlerini yansıtmakta ve yazarının sorumluluğu altındadır başka kişi veya kişiler sorumlu tutulamaz. Sitede her kullanıcı kendi yazdığından sorumludur, Sagliklimiyim.Com içerikten sorumlu tutulamaz. Sagliklimiyim.Com yargıdan istek geldiğinde kullanıcı iplerini ve mesaj saatini yargıya verecektir.

5 Sitemizde kişisel tartışma yaratan, toplum kurallarına uymayan, toplum düzenini bozan, hakaret eden, Türkçe imla ve dilbilgisi kuralarına uymayan üyelerin mesajları silinir veya düzenlenir.

6 Doğru konu başlığına açılmayan konular taşınır.

7 Site başlıkları konuyu açıklayıcı nitelikte olmalıdır

8 Sitemizden bilgisayarınıza sızabilecek zararlı içeriklerin (virüs, trojan vs.) bilgisayarınızda herhangi bir sorun oluşturması halinde mesuliyet kabul edilmez. Lütfen güvenmediğiniz kullanıcıların verdiği site dışı bağlantılara tıklamayınız, sisteminizde güvenilir ve güncel antivirüs yazılımları bulundurunuz.

9 Sitemize yazılan yazıların ve eklenen fotoğrafların, videoların kullanım hakkı Sagliklimiyim.Com sitesine aittir. Yazan kişi daha sonra yazılarını istediği yerde dağıtabilir ancak yazının Sagliklimiyim.Com’dan silinmesini isteyemez. Bu yazılar siteden kullanıcılara mal olur. Başka bir yayın organında, web sitesinde kullanmak için yönetimden izin alınmalıdır. Sitemizin gelişimi için kullanma hakkı Sagliklimiyim.Com aittir Başka sitelerden, kitaplardan, dergilerden alıntılar bu kural kapsamında değildir.

10 Hakkında bilgi sahibi olunmayan konularda bilgilendirme yapılmamalıdır. Bilmeden de olsa yanlış bilgilendirme yapmak çok kötü sonuçlar doğurabilir.Size yazılan mesajlardan dolayı karşılaşabileceğiniz zararlardan Sagliklimiyim.Com sorumlu değildir.

11 Üyeler kendi paylaşımlarından sorumlu olduğundan sitemiz üzerinden yapacakları herhangi bir yasadışı paylaşımdan kendileri sorumludurlar.

12 Site kurallarına uymayan kişileri uyarmayınız, tartışmaya girmeyiniz. İlgili mesajın altındaki moderatöre rapor et tuşuna basarak durumu yönetime rapor ediniz.

Bilgilerinize sunduğumuz bu kurallarımızı dikkate alacağınızdan eminiz. Sizlerin ilgisiyle
günden güne gelişecek olan Sagliklimiyim.Com, alışkanlıklarınız arasına severek kattığınız günlük uğrak yeriniz olacağını umuyoruz. Sevgilerimizle