Unutkanlığa Karşı Kesin Çözüm – Unutkanlık İçin Hafıza Güçlendirici Bitkisel Çözüm Kürü

Unutkanlığa Karşı Kesin Çözüm – Unutkanlık İçin Hafıza Güçlendirici Bitkisel Çözüm Kürü

Kronik unutkanlık ve hafıza tembelliği sorunu çeken birisi olarak şahsen denediğim ve unutkanlığı yenmemde büyük etkisi ve faydasının olduğunu düşündüğüm bir bitkisel tedavi kürünü sizlerle paylaşacağım. Bu bitkisel kürümüzde hafızayı kuvvetlendirici etkisi nedeniyle yüzyıllardır bilinen ve kullanılan ceviz, üzüm, kayısı, bal gibi şifalı bitkisel iksirlerden faydalanacağız. 15 günlük kür sonunda unutkanlık sorununun giderek azaldığına şahit olacaksınız. Şimdi sizlere hafıza tembelliği ve unutkanlığa iyi gelen zekayı güçlendiren doğal tedavi kürü nasıl yapılır ve uygulanır anlatalım.

Unutkanlığa Karşı Kesin Çözüm Tedavisi İçin Gereken Malzemeler:

* 500 gram ceviz içi,

* 500 gram çekirdeksiz üzüm,

* 500 gram kuru kayısı,

* 750 gram bal.

Unutkanlığa Karşı Kesin Çözüm Tedavisinin Hazırlanışı ve Kullanımı:

Limonlar 10 dakika süreyle haşlanır; ceviz, kayısı ve üzümle birlikte blenderde öğütülür.

Bu karışıma bal da ilave edilerek, sabah-akşam birer tatlı kaşığı yenilir. Unutkanlığı gideren bu uygulama karaciğeri de güçlendirir.

 

Unutkanlık adeta çağımızın en büyük problemlerinden bir tanesi olarak göze çarpıyor. Unutkanlığın nedenleri arasında ise yüksek ateşli hastalıklar, inme geçirmek, alkolizm, yetersiz beslenme neticesinde oluşan vitamin eksikliği, kronik şeker hastalığı gibi nedenler de bilinmektedir. Tıpta hatırlama zorluğu olarak bilinehafıza problemleri unutkanlık sorunu ile karıştırılıyor. Ancak unutkanlık, hatırlama problemlerinden daha ciddi ve kronik bir biçimde seyreden bir sağlık sorunu olarak bilinir. O nedenle de unutkanlık tedavi edilmesi oldukça güç olabilen bir hafıza problemidir.  Unutkanlığa karşı yapılabilecek en iyi tedavi çözümü hiç şüphesiz Beyin Jimnastiği adını verdiğimiz hafıza egzersizleridir. Bunun yanında unutkanlığa karşı ne yapmalı ve yapılmalı merak ediyorsanız bu durumda beslenme ve yemek alışkanlıklarımızı da gözden geçirmek gerekiyor.

 

Unutkanlığın nedenleri arasından önemli bir etken olan B12 vitamini eksikliği doğru ve düzenli beslenme ile giderilebilmektedir. Diğer yandan unutkanlığın nedenleri nelerdir kısaca bir göz atalım.  Ama öncelikle bilinç bulanıklığı ve unutkanlığın yanı sıra uyuşukluk, karıncalanma, kol ve bacak hareketinde azalma, bulanık görme, konuşma zorluğu gibi belirtilerin b12 eksikliğinde görüldüğünü de sizlere hatırlatalım.

Unutkanlık; beyin hücrelerinin azalması ve yaşlanmasına bağlı olarak, genç yaştada kişinin bunama gibi rahatsızlıkları geçirmiş olmasından kaynaklanabilir. Unutkanlığın günlük hayat içinde en büyük nedeni strestir. Depresyon ve beslenme yetersizliğide ve buna bağlı olarak tiroit bezinin az çalışması ve B12 vitaminin eksikliğide unutkanlığa neden olur. Kafa travmaları ve beyin timörleride unutkanlığa neden olur. Unutkanlığın en ileri çağı sürekli olması ve gittikçe ilerlemesidir. Bu durum beyinde kalıcı hasarlara neden olabilir.

Unutkanlık Neden Olur
Beyne kan zor gidiyor olabilir ve bu bir atardamar rahatsızlığının işareti de olabilir. Yani böyle bir durumla karşılaştığınız anda doktora gitmeniz şart. Söz konusu kişi, eğer şeker hastasıysa ve bir öğün atladıysa, kuru meyve ya da portakal suyu o an için iyi gelebilir. Alkol ve sigaranın, ilerleyen yaşlarda hatırlama zorluğu yarattığı biliniyor. Bu iki zararlı ürüne karşı, genç yaşlardan itibaren önlem almanız, ilerleyen yıllarda size çok büyük faydalar sağlayacak.

Her unutkanlık ağır bir hastalıktan kaynaklanmayabilir. Depresyon, stres, tiroit bezinin az çalışması, B12 vitamini eksikliği başlıca nedenleridir. Unutkanlığı olan kişiler öncelikle stresten uzak durmalı ve B12 vitamini içeren besinleri kesinlikle tüketmeliyiz. Güçlü bir hafıza için vitaminleri ve şekerleri yeterli dozda almamız gerekir. Yağ hafızayı yerinde tutar. Çok yağsız besinler tüketmek ve vejeteryanlıkta unutkanlığa neden olabilir. Kırmızı et ve balık tüketmek hafıza için çok iyi besinlerdir. Yağda eriyen vitaminler ve E vitaminide hafıza için önemli rol oynar.

Bazen vücutta çıkan uçuklar ileri seviyedeyse beyinde iltihaplanma yapabilir. Bu durum yaş ilerledikçe unutkanlığa neden olur. Uçuk gibi durumlarda, bu yarayı kurutacak ve iltihaplanmasını önleyecek ilaçlar kullanılmalıdır.

Yaş ilerledikçe unutkanlığın artması kişiye bağlıdır. Genç yaştada unutkanlık görülebilir. Fakat yaş ilerledikçe unutkanlık daha fazla görülmektedir. Bunun nedeni beynin hücrelerinin kendini yenileyemiyor olmasıdır. Her unutkanlık hastalık değildir. Bazen ani hareketler uyku hali gibi nedenlerdende unutkanlık baş gösterebilmektedir.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Etiketler: , , , , , , , , , , , ,

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.