web analytics

Soğuk ağda bandı nedir? Nasıl kullanılır? Kullanımı ve tarifi

Soğuk ağda bandı nedir? Nasıl kullanılır? Kullanımı ve tarifi

Bayanların istenmeyen tüylerinden kurtulmak amacıyla uyguladıkları yöntemler ağda olarak isimlendirilirken soğuk ağda bantları son dönemin en çok tercih edilen ürünlerinden birisidir.

Soğuk ağda bandı nedir?

Bayanların vücutlarında ortaya çıkan tüylerin neredeyse tamamı istenmeyen tüy olarak nitelendirilir. Bu sebeple de tüylere bir müdahale edilerek alınması istenmektedir. Ağda bantları son dönemde en çok kullanılan yöntemlerden birisi olurken yapışkan yüzeyi sayesinde bölgedeki tüyler rahatlıkla toplamaktadır. Soğuk ağda bantları ise bayanların ağda yaparken yaşadıkları acıyı düşürmek adına üretilen bir ağda bandı türüdür. Uygulanacağı kısma yapıştırılan bu bantlar bölgenin tamamen soğumasını ve belirli miktarda uyuşmasını sağlar. Böylece bant çekildiğinde çok yüksek bir acı oluşmaz ve rahatlıkla uygulama yapılabilir.

Soğuk ağda bandı nasıl kullanılır?

Bu uygulamanın yapılması için ilk olarak ağda bandının hazır hale getirilmesi gerekmektedir. Soğuk ağda bantları marketlerden alındıktan sonra paketleri açılır. Ardından avcun içine alınarak avuç hareketleri ile bu bandın iyice ısıtılması sağlanır. Ağda bandının üzerinde yer alan kavrama noktalarından tutularak üstünde yer alan kağıt ayrılır ve vücuda yapışacak olan kısım ortaya çıkar. Bunun sonrasında soğuk ağda bandı vücudun istenen kısmına yapıştırılmalıdır. Bu aşamada tamamen yapıştığından emin olunması için tüylerin uzama yönünde el ile baskı uygulanır. Sonrasında ağda bandının tüylerin uzama yönünün aksinde ve hızlı bir şekilde çekilmesi gerekmektedir. Tek hamle ile çekilen ağda bandı görevini en iyi şekilde yapmış olur. Son olarak ağdanın kalan yapışkan kısımlarının temizlenmesi için ıslak mendil kullanılarak işlem tamamlanmış olur.

Soğuk ağda bandının avantajları nelerdir?

Soğuk ağda bandı kullanımının diğer yöntemlere göre belirli avantajları yer almaktadır. İlk olarak alınan tüylerin tekrardan çıkması son derece zor olacaktır. Jilet ile alındığında daha kısa sürede kendisini göstermeye başlayan tüyler, ağda bandı ile kökünden koparıldığı için tekrar uzaması ciddi süre gerektirir. Ayrıca bu işlem tüylerin köklerine belirli oranda zarar verdiğinden tekrardan oluşum göstermeyen tüyler de olacaktır. Bu da kişilerin bu işlemi daha sık yapmasına gerek olmaması anlamına gelir.

Soğuk ağda bandının zararları nelerdir?

Bu ürünün zararlarını incelemeyi düşünen kişilerin karşısına çok sayıda farklı durum sürülebilir. İlk olarak her ne kadar bölgeyi uyuştursa da acı veren bir deneyim olacaktır. Bu sebeple de olabildiğince doğru bir biçimde uygulanması gerekir. Bunun yanı sıra yara ya da yırtık oluşumuna sebep olabilmektedir. Uygulanan bölgenin hassaslığına göre farklı durumlar meydana gelebilmektedir. Şeker hastaları için bu ağda bantları doğru olmaz. Bu kişilerin yaraları daha geç iyileşeceğinden şeker hastalarına önerilmemektedir. Ayrıca insanlarda güneş lekelerinin oluşmasına sebebiyet verebilir. Soğuk ağda bandı uygulamaları ile birlikte kişiler istenmeyen tüylerinden rahatlıkla kurtulabilirken kendilerini sosyal açıdan daha güvende ve rahat hissetmeye başlayacaklardır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Etiketler: , , , ,

Yorum Yaz