Sakın Ola O Çekirdekleri Atmayın

Sakın Ola O Çekirdekleri Atmayın

Sakın Ola O Çekirdekleri Atmayın

üzüm-çekirdeği

Evet sevgili takipçilerimiz sizlere bu yazımızda üzüm çekirdeklerinin ne kadar pahabiçilmez bir değerde olduğunu anlatmaya çalışacağız.Tarihi milattan öncesine kadar dayanan üzüm adeta bir mucize özelliği taşımakta,üzümün muhtevasında oldukça çok sayıda mineral, potasyum, magnezyum,demir ve benzeri gibi sağlık deposu maddeler içerir.

Üzüm çekirdeğinin en özel fayda ve etkilerinin en başında kan damarlarını güçlendirmesi ve kan damarlarının onarımına yöneliktir. Kalp ve damar sistemi üzerine pek çok olumlu etkileri vardır.

Üzüm çekirdeğinin muhtevasında bulunan antioksidan maddelerden ötürü kan yağında ve kan damarlarındaki yağ toplanması yağ birikmesine mani olduğu kalıtsal deneylerle ortaya çıkmıştır.İşte bu gibi özelliklerinden dolayı sebepler çerçevesinde, üzüm çekirdeği hasarlanmış ve zayıf kalmış kan damarlarının güçlendirilmesinde muazzam etki göstermekte.

üzüm2

Ve bir başka özellik olarak kırmızı ve siyah üzümün kabuk bölgesinde yer alan bir madde kanseri önlemede,kanserle savaşmada ve kalp krizi riskini en aza indirgemede en etkili devalardan bi tanesi.

Üzüm çekirdeği özellikle bağırsak metabolizmasını hızlandırarak bedeni hastalıklara karşı muhafaza eder.Üzüm çekirdeği yağların erimesini sağlar hatta cildi temizleyerek cildin yaşlanma etkilerini en az seviyeye ulaştırır.Üzüm çekirdeği size genç bir görünüm katar.Bu özelliği son günlerde moda olan üzüm çekirdeği yağı etkilerini paylaşan ullanıcılardanda bariz bir şekilde ortada gözükmekte.

Dikkat!henüz devası ve tedavisi pek bulunamayan kireçlenme tedavisine ve alerjik hastalıklara karşı üzüm çekirdeği kullanıldığında çok fayda sağlamakta…Ayrıca bu faydaların yanı sıra iltihaplanmayı,romatizmayı,yüksek tansiyonu önlemede üstüne yok gibi..

uzum_cekirdegi1

Mafsal ağrılarını yok eden üzüm çekirdeği tıkalı durumda olan bağırsakların açılması için derde deva.Üzüm çekirdeğini sizlerde pazardan aldığınız üzümlerden rahatlıkla elde edebilirsiniz.Kolay elde etmek için genelde aktarlarda rahatça bulabilirsiniz.

Durun daha bitmedi üzüm çekirdeği neredeyse genel sağlık konularında eksik etmeyeceğimiz doğal tedavi unsurlarından biri:böbreklerinizde taş veya kummu var çözüm yine mucize bitki üzüm çekirdeğinde.Damarlarınızda bulunan ve biriken kolesterole karşı duran üzüm çekirdeği aynı zamanda kan yapıcı özelliğiyle hafızalarımızda yer almakta.

Cilt sarkmalarına karşı bağ dokularını güçlendirerek cilde gerginlik katan üzüm çekirdeği yaşlanmaya karşı adeta bir mucize etkisi göstemektedir.

Bu yazımızı okuduktan sonra belkide hiç önemsemeden atıverdiğiniz üzüm çekirdeklerini özenle saklayıp kullanacağınızı ümit ediyoruz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Etiketler: ,

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.