Organik Meyve ve Sebzeler

Organik Meyve ve Sebzeler

Ekonomik olarak zor zamanlardan geçiyorsunuz, paranız sınırlı ve iyi değerlendirmeniz gerekiyor ama bu, sağlığınızı boş vereceğiniz anlamına gelmez. Tabii ki organik yiyecekler diğerlerine göre biraz daha pahalı ama sizi zorlamayacak maliyetlerde olan ve sağlığınızı ciddi oranda olumlu yönde etkileyecek birçok

şey yapabilirsiniz.

Organik etiketli yemek zorunda değilsiniz, organik yetişenleri yemeniz yeterli. Birçok çiftçi organik tarım yapıyor ama vergileri ve sertifikalarının ücretleri nedeni ile organik ürün belgesi alamıyor. Bu çiftçilerden, yetiştirdikleri organik yiyecekleri, % 50 daha hesaplı abilirsiniz hatta daha da ucuza sahip olabilirsiniz.

Seçeceğiniz meyve ve sebzelerin kalın kabukları varsa, karpuz veya muz gibi, bu yiyeceklerin organiğini almanıza gerek kalmaz. Koruyucu maddelerin püskürtülme ihtimallerinin de çok az olduğu yiyecekleri organik almanız gerekmez. Organik alabileceğiniz ve almamanız gereken besinlerden bazıları örnek olarak verilmiştir.

Organik Alın: Elma, Kereviz, Üzüm, Marul, Şeftali, Çilek, Patates, Domates.
Organik Almayın: Kuşkonmaz, Muz, Böğürtlen, Brokoli, Karnıbahar, Kivi, Soğan, Karpuz.

Bu yazı organik meyve suyu, organik meyve sebze, organik meyve nedir, organik sebze meyve, organik sebzeler hakkında bilgi vermek için yazılmıştır.

limon tuzunun yapılışı, meyve veya sebze organik ve inorganik faydaları, orgANİK MEYVE SEBZELER, organik meyve suyu için hangi ekipmanlar lazım, organik meyve suyunun faydaları, organik meyve ve sebzelerin faydaları, organik Meyve-Sebze Hakkında Bilgiler

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.