web analytics

Menopoz İle Baş Etmenin Yolları

Menopoz İle Baş Etmenin Yolları

Menopozun gerçekleri ile yüzleşmek oldukça zor olabilir. Menopozla gelen değişiklikler kaçınılmazdır. Menopoz döneminde kadınlar depresyon, sıcak basması, duygudurum değişiklikleri ve ağrılı idrara çıkma gibi sorunlar yaşayabilirler.

Bu süreci boyunca kadınlar aile üyelerinden ve arkadaşlarından destek alarak daha kolay atlatabilirler. Ayrıca bir uzmana danışmakta menopoz dönemindeki kadınlar için oldukça faydalı olabilir.

Hormon değiştirme tedavisi menopozun genel belirtilerini ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Menopoz süresince birçok doktor kadınlara düşen östrojen seviyesini dengelemek adına sentetik hormon alımını önerirler. Erken tedavi daha iyi sonuç verir.

Buna karşılık hiçbir tedavi yan etkisiz düşünülemeyeceği gibi hormon değiştirme tedavisinin de yan etkileri bulunmaktadır. Bu nedenle göğüs ve rahim kanseri, korner damar hastalıkları, diyabet, yüksek tansiyon, fibroid, karaciğer rahatsızlıkları, migren ve beklenmedik vajinal kanama gibi rahatsızlıkları bulunanlar bu tedaviyi uygulamamalıdır.

Hormon değiştirme tedavisine giremeyecek kadınlar için doğal yöntemlerde bu süreçte oldukça faydalı olmaktadır. Menozac adı verilen ve E vitamini, soya çekirdekleri, karayılan otu ve bazı diğer bitkilerin karşımından oluşan ilaç menopoz sürecinde oldukça yararlı bir doğal karışımdır. Kandaki östrojenin yerine geçen karışım menopozun belirtilerini azaltır.

Bu Yazıyı Begenin
Sosyal Ağlarda Paylaşın

Etiketler: ,

Yorum Yaz

CLOSE
CLOSE
Daha fazla KADIN SAĞLIĞI
Spiral Nedir, Nasıl Takılır, Yan Etkileri Var Mı?

Spiral nedir?Spiral; rahim içerisine konan T şeklinde...

Doğum Kontrol Hapları Cinsel Sorunlara Sebep Oluyor

Journal of Sexual Medicine’de yayımlanan bir araştırma...

Doğum Kontrol Hapı Kullanımı ve Özellikleri

Doğum Kontrol Hapının Kullanımı: Özellikle gelişmiş ülkelerde...

Kapat