web analytics

Menopoz İle Baş Etmenin Yolları

Menopoz İle Baş Etmenin Yolları

Menopozun gerçekleri ile yüzleşmek oldukça zor olabilir. Menopozla gelen değişiklikler kaçınılmazdır. Menopoz döneminde kadınlar depresyon, sıcak basması, duygudurum değişiklikleri ve ağrılı idrara çıkma gibi sorunlar yaşayabilirler.

Bu süreci boyunca kadınlar aile üyelerinden ve arkadaşlarından destek alarak daha kolay atlatabilirler. Ayrıca bir uzmana danışmakta menopoz dönemindeki kadınlar için oldukça faydalı olabilir.

Hormon değiştirme tedavisi menopozun genel belirtilerini ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Menopoz süresince birçok doktor kadınlara düşen östrojen seviyesini dengelemek adına sentetik hormon alımını önerirler. Erken tedavi daha iyi sonuç verir.

Buna karşılık hiçbir tedavi yan etkisiz düşünülemeyeceği gibi hormon değiştirme tedavisinin de yan etkileri bulunmaktadır. Bu nedenle göğüs ve rahim kanseri, korner damar hastalıkları, diyabet, yüksek tansiyon, fibroid, karaciğer rahatsızlıkları, migren ve beklenmedik vajinal kanama gibi rahatsızlıkları bulunanlar bu tedaviyi uygulamamalıdır.

Hormon değiştirme tedavisine giremeyecek kadınlar için doğal yöntemlerde bu süreçte oldukça faydalı olmaktadır. Menozac adı verilen ve E vitamini, soya çekirdekleri, karayılan otu ve bazı diğer bitkilerin karşımından oluşan ilaç menopoz sürecinde oldukça yararlı bir doğal karışımdır. Kandaki östrojenin yerine geçen karışım menopozun belirtilerini azaltır.

Bu Yazıyı Begenin
Sosyal Ağlarda Paylaşın

Etiketler: ,

Yorum Yaz

CLOSE
CLOSE
Devamını oku:
Mesane Kanseri Belirtilerine Dikkat!

Tanı konulduğu anda...

Magnezyum Nedir? Eksikliği ve Yüksekliği Nedenleri

Magnezyum Nedir? Eksikliği...

Bağırsak Mantarı İbrahim Saraçoğlu Bitkisel Tedavi İyi Gelen Bitkiler

Candida Albicans olarak...

Balık Zehirlenmesi Nasıl Anlaşılır ve Tedavisi?

Balık Zehirlenmesi Nasıl...

Kapat