web analytics

Kalp Romatizması Belirtileri ve Tedavisi

Kalp Romatizması Belirtileri ve Tedavisi

Üst solunum yollarında meydana gelen hastalıklardan sonra eklemlerde oluşan iltihaplanma ile gelişen romatizmanın kalbe ulaşıp kalp kapaklarında da iltihaplanmaya neden olması ve bu iltihap nedeniyle kalp kapaklarının daralması ve yetersizliği durumuna Kalp Romatizması denir.

Kalp Romatizması Nedenleri: En önemli nedeni Bademcik, boğaz gibi üst solunum yollarında ve eklemlerde iltihaplanmaya neden olan bakterilerden kaynaklanan romatizmanın tedavi edilmemesi ile kalp kapakçıklarına kadar ulaşmasıdır.

Kalp Romatizması Belirtileri: Kalp Romatizmasının başlıca belirtileri ayaklarda morarma ve şişlikler, yorgunluk, el ve ayakların üşümesi, nefes darlığı, kuru öksürük, sık sık soğuk alma olarak sayılabilir.

Kalp Romatizması Tedavisi: Tedavi, uzman doktor tarafından yapılacak muayene, tahlil ve ultrason neticesinde elde edilecek bulgulara göre romatizmanın ne kadar ilerlediği belirlenerek yapılır. Hastalık, tedavi edilmedi takdirde giderek ilerlediği için ihmal edilmemelidir.

Bu yazı kalp romatizması neden olur, kalp romatizmasının tedavisi, kalp romatizmasının tehlikeleri, kalp romatizmasının belirtileri, kalp romatizmasının nedenleri, kalp romatizmasına iyi gelen bitkiler, kalp romatizmasına ne iyi gelir, kalp romatizması nasıl anlaşılır, kalp romatizması nasıl geçer konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

kalp romatizması nasıl anlaşılır, kalp romatizması belirtileri, kalp romatizması tedavisi, kalp romatizması nasıl geçer, kalp romatizması belirtileri uzman tv, kalp romatizmasının tehlikeleri, kalp romatizmasının belirtileri, kalp romatizması uzman tv, kalp romatizmasına iyi gelen bitkiler, kalp romatizması iyileşirmi

Bu Yazıyı Begenin
Sosyal Ağlarda Paylaşın

Etiketler: , , , , ,

Yorum Yaz

CLOSE
CLOSE
Devamını oku:
Meme Kanseri ve 10 Uyarıcı İşareti

Erken teşhis bu...

Sivrisinekleri uzaklaştırmak için doğal çözümler

Yaz aylarının gelmesiyle...

Kalsiyum

KALSİYUM: Organizmada öteki...

Çocuklarda Kontrolsüz İnternet Kullanımı Obezite Nedeni

Modern yaşamın bir...

Kapat