İŞTE ACI BİBERİN SAĞLIĞA FAYDALARI

İŞTE ACI BİBERİN SAĞLIĞA FAYDALARI

Uzmanlar her gün 1 tane acı biber yemeniz gerektiğini söylüyor. İçeriğindeki vitamin, kalsiyum ve potasyum nedeniyle en sağlıklı besinler arasında.

İŞTE ACI BİBERİN SAĞLIĞA FAYDALARI
*Vücudun betakaroten ihtiyacını tek bir besinle sağlayan acı biberden günde 1 adet yemeniz yeterlidir.C vitamini açısından zengin olan acı biber vücudun dayanıklılığını arttırarak gribe karşı vücudunuzu koruma altına alır.
*Doğal maddesi capsaicin olan acı biber ağza değdirildiği anda yakıcı bir his uyandırır. Bu his sayesinde sinirler yumuşayarak beyinde endorfin salgılar. Beyin bölgesinde salgılanan endorfin vücutta ağrı kesici etkisi oluşturur.
*Kanserli hücrelerin öldürülmesini sağlar yani doğal bir kemoterapi görevi görür.
*Üniversiteler tarafından yapılan araştırmalarda acı biberin yenmesi sonucunda trigliseritlerin düşmesi gözlenmiş bunun sonucunda da kötü kolesterolde azalma görülmüştür.
*İçerisinde C vitamini, betakaroten ve antioksidan bulunmasından vücudu kansere ve kalp krizi riskine karşı korur. Dolaşımın hızlanmasında etkili olan acı biber felç geçirme riskini en aza indirir.
*Midedeki mikropların ölmesinde etkili olan acı biber mide rahatsızlıklarında en çok görülen ülserin ilerlemesini önler.
*İştah açıcı olarak çok tercih edilmese de acı biber iyi bir zayıflatıcıdır. Kabızlık sorununun önlenmesinde etkili olan acı biber aynı zamanda metabolizmanın hızlanmasını sağlar.
*Solunum zorluğu yaşayanlarda etkili olan acı biber, balgam söktürür ve kronik bronşit rahatsızlıklarında etkilidir.
*Lif açısından zengin olan acı biberden günde 1 tane yiyerek kabızlık sorununuzu önleyebilirsiniz.
*Bağırsakların düzenli çalışmasını sağlar.
*Yağ yakma özelliği sayesinde kolay zayıflamaya yardımcı olur.
*Kan dolaşımını hızlandırır.
*Grip mikrobunu önleyerek nezle ve soğuk algınlığı olmanızı önler.

Aci biber, sağlık faydaları nedeniyle önemli bir besindir. Tabi ki GIDA İNTOLERANSINIZ yoksa… Doğal ve sağlıklı beslenme her birey için özeldir ve farklılıklar gösterir. YORKTEST yaptırarak kendiniz için doğru gıdaları belirleyin.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Etiketler:

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.