Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
°C

Göğüs Küçültme Ameliyatı

26.03.2018
176
A+
A-

Bu ameliyatta yağ, meme dokusu ve deri çıkarılır; memeler daha küçük, daha hafif ve daha sıkı hale gelir. Aynı işlem sırasında ”areola” denen meme başı etrafındaki koyu renkli deri halkasının çapı da küçültülebilir. Amaç kadına daha küçük, daha güzel şekle sahip ve vücuduyla orantılı memeler

Göğüs Küçültme Ameliyatı

Bu ameliyatta yağ, meme dokusu ve deri çıkarılır; memeler daha küçük, daha hafif ve daha sıkı hale gelir. Aynı işlem sırasında ”areola” denen meme başı etrafındaki koyu renkli deri halkasının çapı da küçültülebilir. Amaç kadına daha küçük, daha güzel şekle sahip ve vücuduyla orantılı memeler

kazandırmaktır.

Göğüs Küçültme ameliyatı, kozmetik bir iyileştirmeden öte fiziksel bir rahatlama da amaçlanarak yapılır. Ameliyat için başvuran adayların çoğunun çok büyük, sarkan memeleriyle sorunları vardır; aktiviteleri kısıtlanmıştır ve fiziksel rahatsızlıkları oluşmuştur.Ancak bir dişilik sembolü olan memenin yine de en mükemmel şekliyle yeniden yapılandırılması gerekir. Olguların çoğunda meme küçültme ameliyatı, meme gelişimini tamamlamadan yapılmaz, ancak eğer memelerin büyüklüğü ciddi fiziksel rahatsızlık oluşturduysa daha erken yaşlarda da yapılabilir.

CERRAHİ TEKNİK
Göğüs Küçültme ve dikleştirme ameliyatları maalesef izsiz olamamaktadır. Ancak bu ameliyatlar sonrası kalan izler nadiren sorun olmaktadır. Zamanla solarak belli belirsiz bir hal aldığı gibi memenin yeni şeklinin yarattığı memnuniyet nedeniyle pek nadir olarak mutsuzluk nedeni olurlar.

Bir çok Göğüs Küçültme ameliyatı tekniği tanımlanmıştır. Uzmanlar genellikle Vertikal mamoplasti adı verilen ve meme çevresinden aşağıya doğru dik bir izin olduğu ve meme altındaki uzun yatay izin olmadığı ameliyat tekniğini tercih ediyor. Aşırı iri bazı memelerde meme altında küçük bir yatay iz zorunlu olmaktadır. Bu ameliyat tekniğinde, izlerin daha az olması yanında daha doğal görünüm gibi avantajlar mevcuttur. Genç kişilerde ve memenin uygun olduğu durumlarda hemen hiç izsiz denilebilecek ameliyat teknikleri de kullanıyorum. Yine emzirme ihtimalinin olduğu durumlarda temelde aynı teknikle ancak süt bezleri ve kanallarını daha çok koruyan bir prosedür uygulanıyor.

GÖĞÜS KÜÇÜLTME AMELİYATI
Ameliyat süresi: 3 saat.
Anestezi şekli: Genel.
Yatış süresi: 1 gün.
Ağrı: ilk 1-2 gün hafif derecede
Şişme-morarma: ilk 2-3 gün şişme, morluk nadiren
Pansuman: Drenler ertesi gün alınır, sargılar 5. gün çıkarılır ve 4-6 hafta kullanacağınız sütyene geçilir.
Dikişler: Genellikle alınması gereken dikiş olmaz
İşe dönüş: 4-5. gün.
İyileşme: 1. ayın sonunda spor ve yüzme dahil bir çok aktiviteyi yapabilirsiniz, meme son şeklini 6 ay civarında alır ve izleriniz solmaya devam eder.

Bu yazı göğüs küçültme ameliyatı videosu izle, göğüs küçültme estetik ameliyat fiyatları,  göğüs nasıl küçülür, göğüs küçültme ameliyatı işlemi estetiği nedir konusunda yazılmıştır.

erkeklerde göğüs küçültme fiyatları

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.