Elma sirkesi icince 60 günde vücudunuzda olanlara inanmıyacaksınız

Elma sirkesi icince 60 günde vücudunuzda olanlara inanmıyacaksınız

1. Mide asidi üretimini arttırır:
Mide asidi nedir? Midemiz yediğimiz yemekleri sindirmek için özel bir asit bileşeni salgılayarak gıdaları bağırsaklarda sindirilebilir hale getir.
2. Sağlıklı Kolesterol
Yapılan çalışmalarda elma sirkesi kolesterolü düşürdüğünü gösteriyor. Böyle kalp ve damar hastalıklarından korunuyorsunuz.
3. Sağlıklı zayıflama
Elma sirkesi tüketilen kaloriyi doğal olarak azalttığı ve doğal olarak kalori yaktığı bir çok çalışmada kanıtlanmıştır.
4. Kan şekerini düşürüyor
Birçok çalışma elma sirkesinin anti-glisemik yani sağlıklı kan şekeri destekleyici özelliklere sahip olduğunu göstermiştir. Bir çalışmada, şekerdeki bir insülin tepkisini% 20 oranında düşürmüştür.
5. Güçlü bir antioksidan
İçerdiği güçlü antioksidanlar sayesinde bizi bir çok hastalıktan koruyor. Ve stres hormonlarınında azalmasına yardımcı oluyor.
6. Cilt sorunlarına ve hastalıklarına bire bir faydalı
Egzema, mantar, siğil gibi bir çok soruna şifadır. Yapmanız gereken sadece 1-2 damla elma sirkesi döküp hasarlı bölgeye sürmektir.
7. Kanser ve yaşlanmaya karşı savaşır
Solunum ve gıda vasıtasıyla bünyemize sürekli “serbest radikaller” almaktayız. Bunlar hücreye zarar verici maddeler olup, metabolizmayı bozarak kansere bile yol açabilirler. A vitaminin ön maddesi olan beta-karoten ve E-vitamini, elma sirkesinde bulunan çok önemli maddeler olup, bu zararlı serbest radikalleri yok etmektedirler.

Önerilen doz……………

İstenilen sonuçların elde edilmesi için yemeklerden 15-30 dakika önce 1 kaşık elma sirkesini 1 bardak suyla karıştırıp için. 60 gün tedaviye devam edin. Vücudunuzda olanlara siz bile inanamayacaksınız.
Lütfen sevdiklerimiz için de bir kez paylaşalım. Sağlıcakla kalın.
Dikkat: Hamileler ve emziren annelere bu önerilmemektedir.

…………………………………………………..

Elma sirkesi Babil’de M.Ö. 5000 yıl öncesine dayanan kullanım öyküsü vardır. Fakat marketlerde satılan elma sirkeleri ticari üreticiler yüzünden sirkenin hızlı bir şekilde yapılması uğraşıyorlar böylelikle doğallığını kaybediyor. O yüzden biz organik olanını almalıyız. Ya da kendimiz yapmalıyız. Faydalarından ancak böyle yararlanabiliriz. Size evde kolayca yapacağınız elma sirkesi tarifi vereceğiz.

Organik elma sirkesi yapımı
Organik Elma Sirkesi Tarifi Malzemeleri:
2 adet elmanın kabuğu
750 ml temiz içme suyu ( 1 litreden biraz az )
Bir çay kaşığı şeker
Bir çay kaşığı tuz
1 lt’lik cam kavanoz
Elmaların kabukları biraz kalınca soyulur ve kavanozun içine bırakılır. Daha sonra su, şeker ve tuz eklenerek kavanozun ağzı kapatılır. Bir süre şeker ve tuz eriyinceye kadar çalkalanır. 10 gün ışık almayan karanlık bir yerde bekletilir.
Evde organik elma sirkesi yapımı için püf noktaları:
Temiz içme suyu şart
Karanlık ve kuytu bir yer olmasına özen gösterin
Ara ara kavanozu karıştırın ve açıp kontrol edin.
( Elma sirkesi yapımı ne kadar basit! Elma kabuğu çöp değildir )

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Etiketler:

Yorum Yaz