web analytics

Doğum Sonrası Rahim Ağrısı

Doğum Sonrası Rahim Ağrısı

Özellikle bebeği emzirirken oluşan kramp benzeri ağrılar muhtemelen doğumdan sonra rahmin, leğen kemiği bölgesindeki yerine inmesini sağlayan kasılmalardan kaynaklanmaktadır.

Daha önceki doğumlara veya karın duvarının aşırı esnemesine (ikiz bebelerde olduğu gibi ) bağlı olarak rahim kasları gevşemiş olan kadınlarda bu kasılmalar daha yoğun olarak hissedilir.

Doğumdan sonra yaşanan bu ağrılar emzirme sırasında oksitosin hormonu salgılanmasına bağlı olarak daha da belirginleşir.

Hafif ağrıkesiciler kullanılabilir, ancak bu ağrı doğal yoldan 4-7 gün arasında geçecektir. Eğer ağrıkesici ilaç ağrıyı hafifletmiyorsa ya da ağrı bir haftadan uzun sürüyorsa başka bir loğusalık sorunu olasılığına karşı hekiminize danışın.

doğumdan sonra rahim ağrısı, dogumdan sonra vajuna agrisi, doğumdan sonra rahimin ağrıması, doğumdan sonra rahimde ağrı, doğumdan sonra rahim de ağrı ve cekme, rahim neden agrır dogumdan sonra, dogumdan sonra karin agrisi nedenleri, Dogumdan önceki karın agrısı neye isarettir, dogum sonrasi vajina agrisi ne iyi gelir, doğum sonrası rahim ağrısı

Bu Yazıyı Begenin
Sosyal Ağlarda Paylaşın

Etiketler: , , , ,

Yorum Yaz

CLOSE
CLOSE
Devamını oku:
Adım Adım Göğüs Bakımı

Gerek zamanın etkisi...

KANSER TEDAVİSİ İÇİN GEREKLI SEBZE BAHARATLAR

Tüm dünyada pankreas...

Ev Yapımı Kolay Selülit Tedavileri

Selülite karşı herhangi...

Çocuklarda Tırnak Yeme Alışkanlığı

Tırnak yeme alışkanlığı...

Kapat