web analytics

BU ÇAYIN MUCİZEVİ ETKİLERİNE İNANAMAYACAKSINIZ

BU ÇAYIN MUCİZEVİ ETKİLERİNE İNANAMAYACAKSINIZ

BU ÇAYIN MUCİZEVİ ETKİLERİNE İNANAMAYACAKSINIZ

Hibiskus çayı zayıflamaya olan etkisi ve vücuda olan faydaları ile ünlü bir çaydır.  Aynı zamanda idrar söktürür, sindirim sistemini rahatlatarak kabızlığı ve şişkinliği de giderir.

Hibiskus Çayı Nasıl Hazırlanır? Hibiskus çayı hazırlamak için bir bardak su kaynatın. Kaynadıktan sonra içine 1-2 çay kaşığı kurutulmuş hibiskus atın. 15-20 dakika demlendirerek içebilirsiniz. Demlendiği sırada isteğe bağlı olarak içine tarçın, limon veya zencefil ekleyerek tatlandırabilirsiniz.

Hibiskus çayı sayesinde vücuttaki demir eksikliği giderilir ve kilo vermek kolaylaşır. Aynı zamanda içeriğindeki C vitamini sayesinde vücutta yağ yakımını hızlandırarak da zayıflamaya yardım eder. Sindirimi kolaylaştırmasıyla da vücuttaki ödemi atar, şişkinlik gidericidir. Vücuttaki ödem ve şişkinliğin atılmasıyla da zayıflamak mümkündür.

Hibiskus Çayı Kan basıncını dengeler. 2008 yılının kasım ayında Amerikan Kalp Derneği’nde yayınlanan bir makalede hibiskus çayının kan basıncını düşürdüğü ve tansiyonu dengelediği belirtilmiştir. Hipertansiyon yani yüksek tansiyondan muzdarip kişiler için şifa kaynağı olabilir.

Bu Yazıyı Begenin
Sosyal Ağlarda Paylaşın

Etiketler:

Yorum Yaz

Devamını oku:
Tüp Bebek Nedir

Tüp bebek uygulamasını...

Beyler Dikkat! Prostatın Doğal Tedavisi Çayla Tanışın

Beyler Dikkat! Prostatın...

Bakteriyel Enfeksiyonları Önlemek İçin 7 Muhteşem Yiyecek

Takviye maddeleri ya...

Günde bir bardak hindistan cevizi suyu içerseniz…

Günde bir bardak...

Kapat