web analytics

Bademcik İltihabı Belirtileri ve Tedavisi

Bademcik İltihabı Belirtileri ve Tedavisi

Bademcikler, boğazımızın her iki yanında bulunan lenf dokularıdır. Bağışıklık sisteminin bir bölümünü oluştururlar ve enfeksiyona karşı vücudu koruma görevinde rol alırlar.

Bademcikler, görev yaparken sık sık enfeksiyon kaparlar, fakat iyileşmeleri kolaydır. Bununla birlikte, enfeksiyon kapan bademciklerde oluşan bademcik iltihabı üst solunum yollarında ve böbreklerde tehlikeli etkilerin doğmasına da neden olabilir.

Bademcik İltihabı Belirtileri: Bademcik İltihabında, bademcikler belirgin bir şekilde şişer ve Bademciklerin üzerinde beyaz-sarı renkte nokta nokta iltihap alanları görülebilir. Yutma esnasında boğazda ağrı duyulur. Ateş, baş ağrısı, burun akıntısı, öksürük ve halsizlik görülebilir.

Bademcik İltihabı Tedavisi: Tedavide ilk adım iyi bir dinlenmedir. Doktor antibiyotik tedavisi de uygulayabilir, ayrıca bitki çayları iltihabı azaltmada etkilidir. Bademciklerin alınması tavsiye edilmez, ancak sık sık tekrarlayan ve ağır geçen bademcik iltihaplarında doktor bademcikleri almayı uygun görebilir. Hastalık gereği gibi tedavi edilmezse orta kulak iltihabı, böbrek iltihabı, romatizma ve kalp hastalıklarına neden olabilmektedir.

Bu yazı bademcik iltihabı nasıl geçer, bademcik iltihabı nedenleri, bademcik iltihabı nasıl iyileşir, bademcik iltihabı nedir, bademcik iltihabına bitkisel çözüm, bademcik iltihabına antibiyotik, bademcik iltihabına ne iyi gelir, bademcik iltihabı için şifalı bitkiler, bademcik iltihabının zararları, bademcik iltihabının nedenleri, bademcik iltihabının belirtileri, bademcik iltihabının tedavisi konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

gebelikte bademcik şişmesi tedavisi, bademcik iltihabına dondurma, bademcik iltihabı dondurma, gebelikte bademcik, bademcik iltihabı ve dondurma, boğaz iltihabına dondurma, bademcik şişmesi dondurma, gebelikte bademcik iltihabı, çocuklarda bademcik iltihabı nasıl geçer, gebelikte bademcik tedavisi

Bu Yazıyı Begenin
Sosyal Ağlarda Paylaşın

Etiketler: , , , , ,

Yorum Yaz

CLOSE
CLOSE
Devamını oku:
Orgazm Nedir, Kadınlarda Orgazm Nasıl Olur?

Memorial Kadın Hastalıkları...

Lipaz Düşüklüğü Ve Tedavisi

Lipaz pankreas tarafından...

Funda Çayı Nasıl Demlenir – Funda Çayı Nasıl Hazırlanır ve İçilir

Funda Çayı Nasıl...

İyimser olmanın faydaları

İyimser olmanın faydaları

Kapat